POLITICĂ
Gorjul are prefect și subprefect noi

Județul Gorj are un nou prefect, dar și un nou subprefect. Cornel Răducan Morega a depus jurământul, în urma cu puțin timp, într-o ședință ce s-a desfășurat în Sala Maură a Prefecturii Gorj. Odată cu el, a fost înscăunat și Marcel Iacobescu, în postul de subprefect. Cei doi au înlocuit prefectul și subprefectul instalați anul trecut, de PMP, care se afla în coaliția de la guvernare.
POLITICĂ
Europarlamentarul Corina Crețu, mâine în Gorj

Europarlamentarul Pro România, Corina Crețu, va participa mâine la o întâlnire cu autorităţile județene la Prefectura Gorj. Întâlnirea este programata după ora 11.00, în Sala Maură a instituției publice.
POLITICĂ
Organizația Pro România Gorj solicită demisia managerul de la SJA Gorj

Prin intermediul unui comunicat de presă, Pro Romania Gorj solicită public demisia lui Constantin Mitroi, managerul Serviciului Județean de Ambulanță, căruia i s-ar fi prelungit mandatul cu încă șase luni.
POLITICĂ
Liberalul Crăc, noul director al APIA Gorj

„APIA Gorj are un nou director executiv. Îl felicit pe Traian Crăc pentru obținerea acestei poziții deosebit de importante! Traian a mai condus APIA, are o bogată experiență și vine din mediul privat. Îi urez, pe aceasta cale, mult succes în activitate!”,a anunțat șeful PNL Târgu Jiu, Marcel Romanescu. Traian Crăc este vicepreședinte al PNL Târgu Jiu.