Connect with us

SPORT

Astăzi, ora 17.30 CSM Târgu Jiu – HC Zalău la Sala Sporturilor

Postat acum

on

0 Shares

Vizualizări

CSM Târgu Jiu întâlnește, astăzi, de la 17.30, pe HC Zalău, în cel ami important meci al sezonului. Partida contează pentru etapa a 25-a din Liga Florilor MOL.

Cu o victorie astăzi, CSM Târgu Jiu va evita barajul de menținere în Liga Florilor. Echipa are nevoie de susțienrea publicului pentru a răpune Zalăul lui Tadici. ”Îi rog pe suporteri să vină să ne ajute, pentru că avem nevoie de ajutorul lor. Sprijinul lor este esențial”, a fost apelul lansat către suporterii echipei de antrenorul Liviu Andrieș.

Liga Florilor MOL a ajuns aproape de final. Mai sunt doar două etape de disputat din actuala stagiune, ambele în această săptămână. Pe 14 și 15 mai este programată etapa a 25-a, iar în weekend, pe 17 și 18 mai, ultima rundă a campionatului. CSM Târgu Jiu mai are de jucat cu HC Zalău, pe teren propriu, și cu Gloria Bistrița, în deplasare.

Cu două etape rămase până la finalul sezonului, cele două echipe sunt vecine de clasament. CSM Târgu Jiu, grație celor 3 victorii consecutive a sărit peste Zalău în clasament. Gruparea gorjeană a urcat pe locul 10 în clasament, cu 19 puncte, în timp ce Zalăul este pe 11, cu 18 puncte. Miza locului 10, care evită barajul, face din meciul de astăzi unul extrem de important pentru ambele echipe. CSM Târgu Jiu are și avantajul terenului propriu, iar sprijinul publicului poate fi decisiv în partida de astăzi. Liviu Andrieș se așteaptă la un meci extrem de dificil cu echipa cu lui Gheorghe Tadici. Antrenorul gorjean mizează pe mobilizarea handbalistelor sale și pe susținerea publicului din Târgu Jiu.

 

0 Shares
Publicitate

SPORT

Duminică, 22 iunie, ora 18.00: CSM Lugoj -CSM Târgu Jiu

Postat acum

on

Vizualizări

CSM Târgu Jiu începe în acest weekend lupta pentru promovare în Liga a 3-a. Gorjenii joacă duminică, 22 iunie, în Banat, partida tur din ,,dubla” de promovare cu CSM Lugoj.

Meciul va începe la ora 18.00. Mario Găman spune că echipa este pregătită din toate punctele de vedere pentru a scoate un rezultat bun în tur. Fotbaliștii lui Mario Găman nu vor fi singuri la Lugoj. Gorjenii vor fi susținuți de un grup numeros de suporteri. ”Am auzit că vom avea foarte mulți susținători alături de noi. Vreau să le mulțumesc pentru încrederea acordată și le promit că nu-i vom dezamăgi. Suntem încrezători în tot ceea ce facem și sunt convins că la ora jocului vom fi pregătiți din toate punctele de vedere”, a declarat înainte de plecarea spre Banat, antrenorul Mario Găman.

Continuă să citeşti

SPORT

Campionatul European de Unifight 2025 are loc la Târgu-Jiu

Postat acum

on

Vizualizări

Federaţia Română de Unifight anunță organizarea Campionatului European de Unifight 2025, un eveniment sportiv de anvergură care va aduce laolaltă cei mai buni atleţi din Europa.

Competiţia se va desfăşura la Sala de Sport Virgil Madgearu din Târgu Jiu în perioada 19-22 iunie 2025, conform următorului program: 19, 20 şi 21 iunie: între orele 10:00-13:00 şi 15:00-18:00;
22 iunie: finalele, între orele 10:00-13:00.
,,Evenimentul este organizat cu sprijinul partenerilor noștri Comuna Polovragi şi Oraşul Târgu Jiu, cărora le mulţumim pentru susţinerea acordată în promovarea sportului şi valorilor comunităţii locale.
Unifight este o disciplină sportivă care combină tehnici de luptă corp la corp cu probe de obstacole, testând rezistenţa, agilitatea şi strategia sportivilor. Campionatul European va celebra disciplina, fair-play-ul şi spiritul competiţional, oferind publicului momente de neuitat”, au transmis organizatorii evenimentului.

 

 

 

 

 

 

 

Continuă să citeşti
Publicitate

Promovate

Publicitate

CURS VALUTAR

VREMEA

Weather Data Source: weather Targu Jiu 30 days

Dă-ne LIKE pe facebook!